Ayak numaranızı ayaktayken ölçtürün.

Her zaman ayakkabıları her iki ayağınızda da deneyip, mağazada bir süre böyle yürüyün.

Her zaman büyük ayağınıza göre alın. Sağ ve sol ayak numaraları, nadiren birbirini tutar.

Ayakkabının ayağınıza oturmasını beklemeyin, ayakkabılar giydiğiniz anda rahat olmalıdır.

Astar kullanılmayan ayakkabılar daha rahat ve yumuşaktır, fakat bazen ayağınızı ilk birkaç kullanımda boyayabilir. Bu boyama zamanla geçecektir.

Son giydiğiniz ayakkabının numarasına güvenmeyin. Bir ayakkabı üreticisinin kalıbı, bir diğerininkinden farklı olabilir. Ayrıca ayağınız da büyüyebilir.

Ayakkabı alımını günün ilerleyen saatlerinde yapın. Ayaklar gün boyunca şişerler. En sağlıklısı ayaklar genişlemişken ayakkabıyı denemektir.

Ayakkabının iyi oturduğundan emin olun. Ağırlığın dağılması açısından önden, yandan ve arkadan ayağınızı rahat hissetmelisiniz. Baş parmağınız ayakkabının ön kısmıyla asla temas etmemelidir. Temelde bilinen bir şey olmasına rağmen tekrarlamakta fayda var; ayağınızın en geniş kısmı ayakkabının en geniş kısmıyla örtüşsün.

Seçeceğiniz ayakkabının üstü hakiki deri (nubuk, analin, glase, süet vb.), sıkı konçlu, içi yastıklı ve ayak parmakları kısmının esnek olmasına dikkat edin.

Deri, kösele ve üzeri dikişli (saraçlı) ayakkabıların su alması normaldir. Bu nedenle bu tür ayakkabılar yağmurlu günlerde dikkatli giyilmelidir, suyla ve çamurla temas engellenmelidir.

Ayakkabıyı denerken, o ayakkabı ile birlikte giymeyi düşündüğünüz çorap ile deneyiniz.

4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre üretim hatası olan malın değiştirilmesi ancak 15 gün içerisinde ve fatura ile mümkündür.

Eğer ayakkabınızın tamire ihtiyacı olursa, ayakkabıyı direkt olarak satın aldığınız firmaya götürün. Firma ayakkabının üreticisi olduğu veya üreticisine gönderebileceği için ayakkabının tamiri en sağlıklı şekilde yapılacaktır.

  • Apr 21, 2019
  • Kategori: Ayakkabı
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Yorum Bulunamadı

Yorum Yap

Lütfen tüm alanları eksiksiz bir şekilde doldurunuz .*